Porovnání výrobců, cen a kvality u jednotlivých komponentů.

Porovnání výrobců, cen a kvality u jednotlivých komponentů.

           

O vzájemné kompatibilitě jednotlivých komponentů od jednotlivých výrobců, vyrábějících dřevěné vláčkodráhy, jsme toho napsali již docela dost ( v podstatě jsou komponenty od všech firem – až na vzácné výjimky – vzájemně kompatibilní)

            Nyní si zkusíme porovnat některé výrobce a výrobky. Vezmeme to rychle, nebudu vytvářet žádný elaborát.

            Na našem trhu je v oblasti vláčkodrah 5 velkých výrobců : Brio, BigJigs, Woody, Hape a Maxim. Jsou tu samozřejmě i další, jako Ikea, Bino, Carousel, Lidl atd.a podobně, ale jejich šíře sortimentu je malá, tudíž není nic moc co porovnávat.

            Porovnejme si nejdříve cenu jednotlivých základních komponentů – tedy kolejí, výhybek apod. V tomto případě jsou výrobky všech firem kvalitou a rozsahem srovnatelné, ale jsou v nich veliké rozdíly v cenách. V zásadě platí, že na tyto komponenty určitě doporučuji výrobce BigJigs, případně Maxim. Nemá smysl kupovat stejné díly od Bria, které je klidně i o 50 % i více dražší.

            Opak platí u interaktivních nádraží, vláčků se zvuky a elektrických vláčků. Tam jednoznačně doporučujeme Brio, které má tyto výrobku propracované a kvalitní a zaplacená cena se určitě vyplatí. Pokud chceme levnější mašinku, šáhneme po elektrických mašinkách Maxim a až jako třetí teprve po mašinkách BigJigs. Nově se letos etablovala na našem trhu firma HAPE, která se zdá být kvalitou podobná firmě Brio, ale je levnější. Ještě bych mohl zmínit německé firmy, jako je Eichhorn, RA Konrad, KidKraft a pod. Pořád platí že se vždy jedná o stejný systém.

            No a jsme u firmy Maxim. Brio má kvalitní mašinky a elektronické výrobky, Bigjigs levné koleje. Maxim má velmi zajímavé komponenty, které zatím ostatní nemají. Za všechny mohu jmenovat např. samovyjížděcí depo, které po zmáčknutí knoflíku na střeše vysune mašinku, nebo tzv. ,,cinkací“ závory, kde jsou v kolejích snímače na magnet a tudíž se po projetí jakékoliv mašinky rozblikají a rozcinkají. Do třetice mohu zmínit třeba myčku vlaků, kdy pomocí kolečka na střeše otáčíme válci uvnitř proti sobě a v podstatě automaticky protáhneme (umyjeme) mašinku skrz myčku.

 

            Tak snad to pro dnešek stačí, pokud by někdo z Vás narazil na další nejasnosti, stačí nás kontaktovat a to jak mailem, tak telefonicky, případně přes náš on-line chat. Jsme tu jen pro Vás !