Nejčastější otázky k dřevěným mašinkám

POZOR !!! OBJEDNÁVKY UČINĚNÉ OD 10.7. 2019 DO 24.7.2019 BUDOU Z DŮVODU DOVOLENÉ ODESÍLÁNY POSTUPNĚ AŽ PO 25.7.2019

VŠEM PŘEJEME KLIDNÉ LÉTO !!!

 Dřevěné vláčky, mašinky a vagónky a dřevěné vláčkodráhy.

Chtěli bychom zdůraznit, že se jedná především o tzv. TWRS vláčky a vláčkodráhy, tedy ve zkratce to znamená ,,Thomas and friends Wooden Reil Ways“ Tato stejnojmenná firma přišla vlastně jako první společně s firmou Brio s dřevěnými vláčkodráhami a vláčky na motivy anglických pohádek o Tomášovi. Tomáš a jeho kamarádi jsou  již dnes klasické postavičky, které znají děti především v Anglosaských zemích a to již po několik generací.

Tyto mašinky a vláčkodráhy se dnes vyrábějí v mnoha a mnoha obměnách a variantách a to po celém světě. Jejich výrobou se zabývají od malých neznámých lokálních firem až po ty největší renomované firmy, jako jsou: Maxim, Ikea, Tesco, Bigjigs, Brio, Woody atd.

V tomto úvodním článku bychom také chtěli objasnit některé nejčastější dotazy, které se kolem těchto dřevěných mašinek, kolejniček a příslušenství nejčastěji objevují.

1.       Máme doma kolejky z Ikea , Tesca či Lidlu a nevíme, zda pasují i na výrobky od jiných firem.

-          V podstatě všechny již zmíněné firmy vyrábějí tento systém podle jedné normy. Různé firmy mají různý systém zámků, ale v podstatě se dá říct, že ač jsou čudlíky na kolejkách všelijaké, dírka na druhém konci bývá pořád stejná ( nebo téměř stejná). Takže koleje do sebe vzájemně zapadnou, i když se stane, že při kombinaci některých výrobců, jdou některé hůř. Markantní je to u kolejí od Ikea, které mají  zase tu výhodu, že nejdou tak snadno rozpojit a rodiče nemusejí stále dokola opravovat menším špuntům rozpojenou dráhu…Také se z těchto kolejí přehozením plastového zámku dají udělat kolejky buď se dvěmi dirkami, nebo s dvěma zámky – dle potřeby.

2.       Dají se kombinovat tyto kolejky i se systémem Chuggington?

-          Ano, Chuggington vyrábí i dřevěnou řadu a ta svými rozměry kolejí i svými zámky pasují  do ostatních kolejek.

3.       Na internetu jsme viděli i elektrické mašinky a dokonce i na dálkové ovládání. Patří také do  tohoto systému?¨

-          Ano, tyto jsou určeny právě pro tyto kolejky.

4.       Viděli jsme vroubkované koleje, ostatní mají hladké. Nejsou jiné?

-          jsou jiné, ale pasují do sebe.

Zatím nás další otázky nenapadají, ale budeme rádi, když se na cokoliv zeptáte, rádi Vám odpovíme.

Zboží s touto tématikou najdete na našem webu.