Reklamační řád

 

 

Reklamační řád

 
Na veškeré zboží poskytujeme zákonnou záruční lhůtu 24 měsíců, není-li u výrobku uvedeno jinak. Záruční doba začíná běžet ode dne nákupu, případně obdržení zboží (při nákupu na dálku).
 
Reklamace vyřizujeme v souladu s ustanoveními Občanského zákoníku (pro fyzické osoby), Obchodního zákoníku (pro právnické osoby) a zákona na ochranu spotřebitele.
 
Reklamace se uplatňuje na adrese Rarasek.com, Nuselská 45, Praha 4 – Nusle, 14000. Kupující je povinen předat či zaslat reklamované zboží s fakturou (účtenkou) – pokud ji obdržel a v originálním balení (pokud nebylo zabaleno jinak), včetně případného návodu a všeho příslušenství. Kupující také musí uvést důvod reklamace, a to písemně.
 
Záruka se vztahuje výhradně na výrobní vady zboží.
 
Záruka se nevztahuje především:

 

  1. na poškození zboží při přepravě (za toto poškození nese zodpovědnost dopravce, proto je poškození obalu nebo zboží třeba řešit přímo s dopravcem při doručení; kupující nemusí takto poškozené zboží převzít),
  2. na poškození zboží vzniklé opotřebením zboží jeho běžným užíváním,
  3. na poškození zboží neodbornou montáží, instalací nebo užíváním v rozporu s uživatelskou příručkou,
  4. na poškození zboží vzniklé používáním či skladováním v nevhodných podmínkách,
  5.  na poškození vzniklé působením živlů nebo vyšší mocí.

 
 

Zahájení reklamačního řízení

Nejprve nás, prosím, informujte o reklamaci telefonicky nebo e-mailem.
 

Vaši reklamaci se budeme snažit vyřešit v co nejkratším čase, nejpozději však do 30 dnů od zahájení reklamačního řízení.
 

V případě zjištění výrobní vady zboží Vám bude zboží v případě odstranitelné vady opraveno, v případě vady neodstranitelné bude zboží vyměněno anebo vrácena cena zboží (bez poštovného a balného).
 
 
Odstoupení od smlouvy
Byla-li smlouva uzavřena při použití prostředků komunikace na dálku, má kupující na základě ustanovení § 53 odst. 7 Občanského zákoníku právo odstoupit od smlouvy bez uvedení důvodu do 14 dnů od převzetí zboží.
V tomto případě je kupující povinen vrátit zboží bez známek používání, nepoškozené, kompletní a případně  v původním neponičeném obalu. Zboží je třeba odeslat doporučeně a na vlastní náklady zpět prodejci na adresu eshopu. O úmyslu zboží vrátit na základě ustanovení § 53 odst. 7 Občanského zákoníku je kupující povinen také informovat prodejce telefonicky či e-mailem.
Po obdržení zboží prodejcem, bude kupujícímu bankovním převodem vrácena kupní cena zboží, včetně eshopem účtovaných nákladů na dopravu (bez nákladů spojených s dopravou zpět).